Моля изчакайте....

ФАМИЛИЯТА ПРЕДИ И СЛЕД БРАКА 

Shape Image One
ФАМИЛИЯТА ПРЕДИ И СЛЕД БРАКА 

Има ли значение, ако една жена промени фамилията си след брака?

Мъж също, но все пак това е предимно женски проблем. 

Трябва ли да я приема? 

Любимият  ми въпрос.

Ще разкажа  какво се случва в полето.

Фамилното име е определена енергия, която принадлежи на даден род.

Променяйки фамилното си име с това на съпруга си, жената преминава в неговия род и това се отразява на съдбата. Кармата на семейния род е заложена във фамилното име. Следователно жената, заедно с фамилното име на съпруга си приема положителната и отрицателната енергия на семейството му.

Сменяйки обратно фамилията си по време на развод, една жена сякаш записва наново програмата си за раждане. Това е силна корекция на съдбата, с която трябва да внимавате. Тъй като понякога фамилното име на съпруга т.е. силата на рода му дава сила на жената.

Какво тогава да направим в този случай, да променим или не?

За целта е необходимо да се анализират състоянията и събитията, които са се случили с една жена преди и след брака, как се е чувствала жената и в двете състояния, какви промени в съзнанието, в тялото по време на събитията са настъпили?

Бъдете честни със себе си.

Ако фамилията на съпруга даде просперитет, изцеление, изобилие, тогава е по-добре да изчакате, докато срещнете нов партньор. Но вие също трябва да внимавате понякога фамилното име на съпруга сякаш запечатва жената за нови връзки има изобилие, но няма щастие в личния живот. След това се връщаме обратно при бившия ни партньор.

Ако съпруг с такова изобилие е бил привлечен от Семейството тогава има възможност, когато съпругът бъде „освободен“ от рода да дойде нов партньор.

Родовата идентичност се изгражда чрез фамилията. Ако семейството има зад себе си Род с дългогодишни традиции и създава такива като спазва родови обреди, поддържа славни образи, тогавародовата идентичност може да бъде доста силна. Това е едновременно товар и ресурс.

Ако една жена промени фамилното си име, тя се отдалечава от тежестта и ресурса народа си и получава тази от рода на съпруга си.

Традиционно идентичността се конструира по следния начин.  От малко  момичето  приема постепенно  ресурса от собственото й семейство и след  това наведнъж всичко от рода на  съпруга й . Товае като ракла със зестра, която тя от малка съхранява. Енергийният сандък който винаги носи със себе си.

На свой ред родното семейство на момчето дава  задачи и ресурси за него и за бъдещата снаха. Когато пораснат и започнат да се оглеждат за жених момичетата настъпва момента да избират самоличност.  Някои избират да запазят  фамилията си и не приемат тази на мъжа си.

Едно време, когато мъже и мъже са били убивани, това може да се каже, че ебило стратегия за укрепване на родовата сила за много семейства. Освен това много жени сами, освен семейството, са натрупали и лична идентичност и слава, чрез работата, позиции, лидерство, признание, почит.

Това  е свързано с фамилията и начина по който я усилва.

“Ооо, това е Стефка Костадинова! Тя спечели първо място на Световното първенство и поставя  рекорд!  Аз съм и  фен!!” 

Давам пример със Стефка Костадинова, защото всички знаят коя е и какви заслуги има за спорта и страната ни. Това е пример как енергията на феновете и хората, които и симпатизират и дават допълнителна енергия на нея и рода й.

Ако Костадинова  се омъжи за Георгиев например  въпроса е ще получи ли повече илипо-малко? Тя ще постъпи ли правилно, ще приеме ли фамилията на мъжа си или ще запази своята идентичност и тази на рода й?

Ще бъде ли бракът  й по-силен, ако смени фамилното си име? Или ако остави своето? Да бъдеш неизвестен винаги зависи от родовата тежест, която носят двете фамилни имена.

Да предположим, че реши да продължи да се състезава на световните първенства и реши, че  е страхотна идея да приеме фамилията на мъжа си и да стане Георгиева, като  остави всички да аплодираме заслугите на Костадинова,  докато с времето хората започнат да забравят и да я припознават с новата фамилия Георгиева.

И ако тя иска съпругът  й да я придружава навсякъде в първенствата това също е добре за него, защото фамилията му ще стане нарицателно име.

Случва се една жена да има толкова силна лична идентичност, че ако промени фамилното си име, тогава семейството на съпруга по принцип няма да може да и отговори на  енергийно ниво. Изисква твърде високо енергийн заряд, за да бъдеш до такъв човек и род.  Виждала съм дори силно енергийно изчерпване на рода на съпруга, когато една женанаистина иска да се омъжи “по правилния начин” и да  промени фамилното си име с това на съпруга и с идеята за нормално семейство, но такива хора имат нужда от безкрайно много енергия и изпиват тази на рода на мъжа, защото самата тя се нуждае от огромно количество енергия , а не защото е енергиен вампир и се храни с чужда енергия. Просто е, на нея и трябва различно количество енергия, за да продължава да бъде това, което е да печели първенства и да се развива.

Двойното фамилно име Костадинова – Георгиева, не увеличава взаимната идентичност на партньорите. По-скоро попада в някакво междинно пространство, “нито вашето, нито нашето”.Което е добре по свой начин, особено когато в брак влизат зрели хора със сложнаидентичност.

Има истории, когато „простата“ промяна на фамилното име на съпруг отваря възможността за раждане на дете, подобрява финансовото състояние и подобрява здравето. Тогава рода насъпруга започна да дава и тя започна да взема.

Но е известно и обратното. Омъжвайки се, променяйки фамилията си жената се разболява иизтощава.

Какъв е извода – в наше време имаме възможност да направим  избор, да променим родовата динамика, да я диагностицираме и преработим. 

В работата с констелациите и Родологията  е възможно да се проследят линиите на предците, какво е натоварването на идентичността, какви са техните ресурси и да осъзнаете дали правите този избор осъзнато  или не.

Съдържанието на полето на рода и фамилията, както и името, могат да се променят, без да се променя самата комбинация от букви. “Аз съм Костадинова, но по свой начин.”

Използваните имена са само за пример!

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *